19 مهر 1396 13:42:40
در ادامه نشست‌هاي منطقه‌اي كشور؛
سومين نشست منطقه‌اي واگذاري پروژه‌ها به ميزباني سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان قزوين برگزار شد
به منظور تبادل تجربيات واگذاري پروژه ها در استان‌هاي هم‌جوار و منطقه، سومين نشست مشاركت عمومي خصوصي روز دوشنبه 1396/07/17 با حضور روسا، معاونين و كارشناسان سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان‌هاي قزوين، تهران، البرز، سمنان و قم به ميزبانيسازمان مديريت و برنامه ريزي استان قزوين در شهر قزوين برگزار شد.

به منظور تبادل تجربيات واگذاري پروژه ها در استان‌هاي هم‌جوار و منطقه، سومين نشست مشاركت عمومي خصوصي روز دوشنبه هفدهم مهرماه 1396 با حضور روسا، معاونين و كارشناسان سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان‌هاي قزوين، تهران، البرز، سمنان و قم به ميزباني سازمان مديريت و برنامه ريزي استان قزوين در شهر قزوين برگزار شد. مطابق برنامه از پيش ‌اعلام‌شده اين برنامه در دو نوبت صبح و عصر انجام شد. در نوبت صبح بازديد از پروژه‌هاي نيمه‌تمام استان كه به‌روش مشاركت عمومي خصوصي تكميل شده و يا درحال تكميل هستند به انجام رسيد. در جريان بازديد از اين پروژه‌ها كه شامل تصفيه خانه فاضلاب محمودآباد، سالن ورزشي محمودآباد، دهكده طبيعت قزوين و مجموعه تاريخي سراي سعد السلطنه بود مشكلات و موانع واگذاري، الزامات و پيشنهاداتي جهت رفع موانع موجود ارائه شد. همچنين مزيت‌‌هايي كه واگذاري اين پروژه‌ها به همراه داشت مورد بررسي قرار گرفت.

در نوبت دوم كه بعد از ظهر همان روز در محل سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان قزوين برگزار شد مدعوين ابتدا گزارشي از اقدامات انجام شده و نتايج حاصله در راستاي واگذاري پروژه‌هاي جديد، نيمه‌تمام، تكميل‌شده و آماده بهره‌برداري به بخش خصوصي را ارائه كردند و سپس به بيان مسائل، مشكلات و موانع پيش‌روي مشاركت عمومي خصوصي پرداختند.

در پايان رستمي رئيس امور بنگاه‌ها، شوراها و توسعه مشاركت‌هاي مردمي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور ضمن تشريح برنامه هاي سالجاري به اهميت موضوع واگذاري ها پرداخت و اظهار داشت: بر اساس برنامه مصوب در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي در سال 1396 واگذاري 3000 پروژه در دستور كار قرار گرفته است كه در حال حاضر با توجه به گذشت نيمي از سال از برنامه عقب هستيم و بايد تلاش كنيم بر اساس برنامه پيش بيني شده حركت نماييم. در اين جلسه آقايان رجايي و روحاني نژاد روساي گروه امور مذكور ضمن ارائه آماري از پروژه‌‌هاي واگذار شده در سال 1396 به بيان ديدگاه‌ها و پاسخ به شبهات و پرسش‌هاي مطرح‌ شده پرداختند.


Powered by Tetis PORTAL