معرفي

درباره ما:

با احيا و تغيير ساختار سازمان برنامه و بودجه كشور و توجه ويژه مجلس و دولت به برون سپاري وظايف غير حاكميتي و مشاركت بخش غير دولتي در پروژه هاي جديد، نيمه تمام، آماده بهره برداري و در حال بهره برداري، بخش توسعه مشاركت عمومي خصوصي در ذيل امور برنامه ريزي، نظارت و آمايش سرزمين در سازمان برنامه وبودجه كشور شكل گرفت تا عهده‌دار راهبري براي توسعه آن مي‌باشد.

مشاركت عمومي-خصوصي را مي‌توان مدلي براي تامين مالي پروژه‌هاي زيرساختي، زير بنايي و طرحهاي تملك دارايي هاي سرمايه‌اي دانست. توجه ويژه به قراردادهاي مشاركت عمومي  خصوصي و هموار نمودن فرايند واگذاري از اقدامات اساسي و اوليه‌اي است كه بايد بدان پرداخت. تجربه جهاني حاكي از آن است كه كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه جهت مديريت، آموزش و جذب سرمايه گذار از طريق وب سايت ويژه اي تحت عنوان مشاركت عمومي - خصوصي توانسته اند در فرهنگ سازي و اجراي اهداف خود موفق باشند.

حال با توجه به نقش محوري مسئوليت‌هاي فرابخشي سازمان در اين حيطه، پورتال ملي مشاركت‌هاي عمومي - خصوصي براي ساماندهي و رشد اين حوزه در پروژه‌هاي مختلف راه‌اندازي و در اختيار فعالان اقتصادي قرار مي‌گيرد.

از طرفي با عنايت به تبصره 19 قوانين بودجه سنواتي، سازمان برنامه و بودجه كشور مكلف گرديد بازار الكترونيك طرحهاي عمراني و سرمايه گذاري زير ساختي را ايجاد نمايد تا بستري عملي براي بهبود مديريت طرحها و تغيير از الگوهاي سنتي به روشهاي نوين مانند «مشاركت عمومي - خصوصي» يا «واگذاري به بخش خصوصي» باشد كه دسترسي به آن از طريق اين پرتال و يا از طريق نشانيmosharekat.mporg.ir امكان پذير است.

 

تمامي حقوق اين سايت متعلق به سازمان برنامه و بودجه كشور بوده و استفاده از مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.
Powered by Tetis PORTAL