26 فروردين 1396 11:23:10
مجيد خدابخش استاندار اردبيل:پروژه‌هاي نيمه‌تمام اردبيل به بخش خصوصي واگذار شود
استاندار اردبيل گفت: بايد با استفاده از ظرفيت ماده (27) قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت پروژه‌ها و طرح‌هاي نيمه‌تمام استان اردبيل براي تكميل و راه‌اندازي به بخش خصوصي واگذار شود.

به گزارشخبرگزاري تسنيم از اردبيل، مجيد خدابخش پيش از ظهر امروز در جلسه بررسي راهكارهاي واگذاري طرح‌هاي نيمه تمام به بخش خصوصي در اردبيل اظهار داشت: براساس دستوالعمل ماده (27) قانون الحاق برخي مواد به قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت (2) كه توسط شوراي اقتصاد مصوب شده است براي برون‌سپاري طرح‌ها و پروژه‌هاي راكد و نيمه‌تمام به بخش خصوصي 7 راهكار ارائه شده است.

رئيس شوراي برنامه‌ريزي استان اردبيل تصريح كرد: اين راهكارها ظرفيت خوبي را براي برون‌سپاري و واگذاري اين طرح‌ها به بخش خصوصي به وجود آورده است تا با اين اقدامات زمينه براي واگذاري اين طرح‌ها و تكميل آن توسط بخش خصوصي فراهم شود.

وي بيان كرد: بايد با استفاده از اين ظرفيت طرح‌ها و پروژه‌هاي نيمه‌تمام و راكد در سطح استان به بخش خصوصي واگذار شود تا بتوانيم شاهد راه‌اندازي مجدد اين طرح‌ها و تكميل آنها بوده و توسعه و آباداني هر چه بيشتر را براي استان فراهم آوريم كه بايد زمينه‌هاي اين امر فراهم شود.

خدابخش با اشاره به طرح‌هاي بزرگ و نيمه‌تمام در استان گفت:‌ پروژه‌ها و طرح‌هايي مانند راه‌آهن، سدها، فرودگاه، جاده، بيمارستان و پروژه‌هاي عظيم استان با استفاده از ظرفيت‌هاي اين قانون مي‌تواند برون‌سپاري شده و براي بازگشت سرمايه خريد تضميني خدمات انجام شود.

استاندار اردبيل با تاكيد بر جذب سرمايه‌گذاران بخش خصوصي براي تكميل اين‌گونه پروژه‌ها و طرح‌هاي نيمه‌تمام و راكد در استان افزود:‌ در صورت لزوم تسهيلات ارزان‌قيمت نيز به سرمايه‌گذاران و متقاضيان فعاليت در اين پروژه‌ها و طرح‌ها ارائه مي كنيم تا بتوان زمينه را براي تكميل آنها فراهم كرد.

 Powered by Tetis PORTAL