15 مرداد 1396 17:3:40
واگذاري پروژه هاي عمراني به بخش خصوصي در كارگروه واگذاري پروژه هاي تملك سرمايه اي استان بررسي مي شود
تقي كهوريان در نخستين جلسه شواري فني آذربايجان غربي كه با حضور مديران دستگاههاي اجرايي استان برگزار شد گفت:تكميل طرح هاي نيمه تمام از اولويت هاي دولت يازدهم بوده است و بر همين اساس در گام نخست توزيع اعتبارات عمراني و پيگيري طرح هاي عمراني بالاي 80 درصد پيشرفت و واگذاري پروژه ها به بخش خصوصي ومتقاضيان سرمايه گذاري در دستور كار گرفت.
وي افزود:در راستاي سرعت دهي به تكميل پروژه هاي عمراني و بهره مندي زودهنگام مردم از مزاياي اين پروژه ها، واگذاري طرح ها و پروژه هاي كه سرمايه گذاران بخش خصوصي علاقمند به سرمايه گذاري هستند در كارگروه واگذاري پروژه تملك سرمايه اي استان بررسي مي شود.
معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي ادامه داد: پروژه هاي نيمه تمامي كه چندان كاربري تاثيرگذاري ندارند و متقاضيان سرمايه گذاري درخواست تغيير كاربري به ديگر كاربري هاي موثر در توسعه و سازندگي استان دارند نيز در اين كارگروه مورد توجه مسئولان ارشد استاني قرار مي گيرد.
تقي كهوريان در بخش ديگري از سخنان خود بر التزام مديران دستگاههاي اجرايي استان به مصوبه شواري فني در ترجيح پيمانكاران بومي استان در ارجاع كارها با كاربست مفاد مصوبه به منظورتقويت و حمايت از فضاي كسب وكار و اشتغال زايي استان تاكيد كرد.
در بخش ديگري از اين جلسه معاون اجرايي طرح انتقال آب از سد كاني سيب به درياچه اروميه نيز با ارائه گزارشي از مراحل انجام پروژه افزود:اين پروژه در قالب احداث سد كاني سيب با ظرفيت ذخيره سازي 230 ميليون مترمكعب و حفر تونل 36 كيلومتري به محدوده درياچه اروميه در حال اجرا است.
بهادري با اعلام اينكه اين طرح در حال حاضر 36 درصد پيشرفت اجرايي دارد اظهار داشت :براساس برنامه زمانبندي، اين پروژه در سال 98 به بهره برداري مي رسد و با تكميل آن سالانه 6400 مترمكعب آب از طريق مخزن سد و تونل انتقال به درياچه اروميه منتقل خواهد شد.
در ادامه اين جلسه پس از ارائه گزارش كميته نظارت شوراي فني از پروژه هاي عمراني شهرستان نقده هريك از مديران دستكاههاي اجرايي آخرين وضعيت پيشرفت طرح ها و مسائل و مشكلات پروژه ها را مطرح و تصميمات لازم در خصوص رفع اشكالات و نواقص فني پروژه ها اتخاذ گرديد.


Powered by Tetis PORTAL